UnityNews in UA

Російські військові цілеспрямовано знищили театр з людьми у Маріуполі — Amnesty International

{news-title}
UnityNews Главный редактор UnityNews in UA
Російські військові цілеспрямовано знищили театр з людьми у Маріуполі — Amnesty International

Російські військові, вочевидь, цілеспрямовано вразили театр Драматичний театр у Маріуполі 16 березня, знаючи, що там ховалися сотні мирних жителів.

Такого висновку дійшла організація Amnesty International у новому розслідуванні «Діти: напад на Донецький обласний академічний драматичний театр у Маріуполі».

«Російські військові, найбільш імовірно скинули з літака-винищувача дві 500-кілограмові бомби, що здетонували одночасно. Напад на цивільний об’єкт, що призвів до загибелі мирних людей, є воєнним злочином. Організація задокументувала, що російські військові, вочевидь, цілеспрямовано вразили театр, знаючи, що там ховалися сотні мирних жителів», — йдеться у звіті.

Команда зібрала свідчення 52 уцілілих та очевидців, 28 із яких були в театрі чи поблизу нього безпосередньо у момент атаки. Також проаналізували супутникові знімки та дані радарів, зроблені безпосередньо перед атакою та одразу після неї; верифікували фото- та відеоматеріали з архівів свідків та соцмереж, дослідили два комплекти архітектурних планів театру.

 «Після кількох місяців ґрунтовного розслідування, аналізу супутникових знімків та опитування десятків очевидців ми дійшли висновку, що ця атака є беззаперечним воєнним злочином, і скоїли його російські військові», — заявила генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар.

Одразу після нападу в Маріупольській міськраді заявляли, що загинули близько 300 людей. Associated Press у своєму розслідуванні писали, що загинути могли близько 600 людей.

Однак у Amnesty International кажуть, що кількість жертв, вочевидь, набагато менша, ніж повідомлялося раніше:

«Докази, зібрані Amnesty International, вказують, що велика кількість мешканців покинула театр незадовго до нападу, зокрема 14 і 15 березня, коли запрацювали «зелені коридори». А більшість із тих, хто залишилися в театрі, мали можливість перебувати в більш безпечних зонах будівлі, зокрема в передній частині театру та підвалі, які були захищені від прямої дії вибуху. Натомість дійсно менша частина людей, які перебували на польовій кухні на вулиці та безпосередньо на сцені й у перших глядацьких рядах, швидше  за все, отримали серйозні поранення та загинули».

Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий