Профорієнтація і чому це зараз важливо

Що загалом таке профорієнтація? Профорієнтація – це метод за допомогою якого, людина може оцінити свої здібності і можливості, після чого обираються можливі сфери професійної діяльності, які б могли підходити людині за її навичками, типом мислення і темпераменту.
Кожен рік в Україні змінюються умови вступу у ВНЗ. У цьому році правила теж змінені. Обов’язкових предметів стало більше. А саме це Українська мова та література, Історія України, Математика та одна з чотирьох іноземних мов.
Умови вступу кожен рік по своєму важкі та повернемося до питань профорієнтації, чи є це панацеєю? Авжеж ні. У 17 років у абітурієнтів стоїть «вибір усього життя», як кажуть навколо усі дорослі. Але чи правда це так?
І це ще дослідження за 2018 рік, а уявіть наскільки вона мізерна за 2020 рік і далі за умов карантину і війни. Тож, чи означає це що варто і зовсім не вступати у ВНЗ? Авжеж ні. Ми просто хочемо, щоб аналізуючи цю статистику майбутній студент міг хоч трохи видихнути від і так великого стресу і тиску, який йде від усіх навколо.
ВНЗ може і не дати тобі майбутню професію, але може дати велику кількість необхідних навичок, вмінь і знайомств, які допоможуть тобі у подальшому житті.
Тож наші ради, як обрати спеціальність\напрямок вигідно:
- У ідеальному варіанті ти можеш звернутися до психолога-профорієнтолога, який допоможе тобі пройти спеціальний тест і проаналізувати результат, проговоривши з тобою, які з рекомендованих спеціальностей - напрямків тобі більш до душі, які ні;
- Пройти тест на профорієнтацію самостійно (можливо у вільних інтернет джерелах, це не буде такий професійний тест, як у психолога, але ти вже будеш мати з чого спиратися);
- Не піддаватись стресу і впливу (ради це авжеж добре, але ти маєш розуміти, що ти САМ хочеш і чи буде тобі цікаво вчитись на цій спеціальності). Бо без інтересу ніхто не захоче вчити щось нове;
- Проаналізуй ринок вакансій, що зараз актуально. Чи є у цій вакансії можливість працювати онлайн;
- Подумай над тим , які навички ти там отримаєш ? Навіть якщо ти зміниш напрямок, чи будуть вони корисні;
- Не бійся пробувати! Без спроб ніколи не дізнаєшся, що саме тобі до душі робити. А як ще 17-річний абітурієнт без досвіду роботи (або з мізерним досвідом), має обрати професію на все життя;
- Рада з особистого досвіду – якщо ти студент з маленького міста, спробуй вступати у ВНЗ з великих міст, це можливість набути більше досвіду, самостійності, комунікаційних навичок і знайомств. Та тут же вирішуй за своїм типом темпераменту і цілей.
Тож успіхів зі вступом! Пам’ятай, ЗНО не вирішує усе твоє життя і ще буде багато можливостей знайти себе – головне пробуй!
Підписуйтесь на наш новинний портал, щоб читати більше корисних статей
Слава Україні 🇺🇦
Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"
Вас зацікавлять також наступні новини
-
- Вокальне мистецтво. Як якісно записати свою першу пісню на студії.
- Открытые проекты на нашем сайте
- Як інтегруватися студентське життя (онлайн) – частина 2